5 ویژگی مثبت از 10 دوست شما

0

تمرین:

از میان دوستان، اقوام یا آشنایانتان، نام 10 نفری را که بیشتر با آنها ارتباط دارید را روی یک کاغذ یادداشت کنید. حالا برای هر کدام از آنها، پنج ویژگی مثبت بنویسید.

هرکسی برای شما آورده ای دارد!

وقتی با یک نگاه تربیتی به روابط خودمان بنگریم متوجه می شویم که هر کسی که با ما در ارتباط است برای ما آورده ای دارد. به این معنا که باید از هرکسی درسی بیاموزیم یا ویژگی مثبتی را الگوبرداری کنیم.

هرکسی برای ما حرفی دارد. این ما هستیم که باید تلاش کنیم انسان های یادگیرنده ای باشیم. ما به عنوان یک انسان یادگیرنده باید ذهن خودمان را تبدیل کنیم به یک مغناطیس جذب و دریافت این آورده ها.

ذهن خودتان را آماده کنید

راهکار اصولی اینکه بتوانید ذهن خودتان را تبدیل کنید به مغناطیس دریافت خودکار درس ها و نکات تربیتی از دوستانی که با آنها در ارتباط هستید، باید توجه کردن را تمرین کنید!

این تمرین به شما کمک می کند تا به خصوصیات افرادی که بیشتر با آنها سر و کار دارید توجه کنید. برای اینکه شما بتوانید نکات مثبت آنها را یادداشت کنید باید از خودتان بپرسید که فلانی چه چیزهایی دارد که شما می توانید یاد بگیرید؟!

همین سوال، توجه شما را متمرکز می کند روی درس هایی که می توانید از دیگران دریافت کنید.

از این رزق ها محروم نشوید!

تداوم در انجام این تمرین و تبدیل شدن به یک انسان یادگیرنده، موجب می شود که شما از فرصت هایی که جهت بهره مندی از رزق های فکری و تربیتی دوستان و آشنایان تان دارید محروم نشوید.

چرا نکات مثبت را می نویسیم؟

در اطراف همه ما انسان های متفاوتی وجود دارند که هر کدام آنها مجموعه ای از رفتارها و ویژگی های مثبت و منفی دارند. حال اینکه ما از منفی های آنها برداشت می کنیم یا از مثبت هایشان، به خودمان باز می گردد. انجام تمرین نوشتن ویژگی های مثبت به ما کمک می کند تا تمرکز حواس ما بر روی ویژگی های مثبت آنها برود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید